Golfový bag je jednoduše řečeno úložný prostor, jak potřebujeme umístit veškeré potřeby a doplňky ke hře golfu. Někdy se vydáváme na delší hru, u které oceníme co nejmenší zátěž. Jindy plánujeme málo náročnou a krátkou hru, kdy nám stačí základní hole a málo dalších doplňků, které zvládneme odnést na zádech. S golfovým vybavením se někdy chceme vydat také na dlouhou cestu, kdy je pro nás důležitá bezpečnost golfového vybavení a chceme jej přepravit tak, aby mu nehrozilo poškrábání nebo jiné poničení. Na tom všem je závislé naše rozhodování pro koupi nového golfového bagu. Pojďme se tedy podívat, jakými parametry bychom se při výběru měli zabývat.

více v článku...

Jak často a k jakým příležitostem budu bag využívat

První otázku, kterou bychom si měli pokládat je, jak často budeme golfový bag využívat, jinak řečeno zodpovědět si, zda jste začátečník či pokročilý.

Jestliže jste sváteční hráč golfu, lze předpokládat, že hrajete jednou za čas, golfu se věnujete velmi výjimečně a máte nakoupeno tak akorát golfových potřeb pro to, aby vám stačil menší stand bag, který je určen k nošení na zádech. Stand bag má dva popruhy a kvalitní vyztužení zad, které zajistí pohodlné poponášení na hřišti. Není však určen k celodenním partiím právě kvůli tomu, že je jím vaše tělo neustále zatěžováno. Je samozřejmě možné jej ze zad sundat, jeho stabilita je pak zajišťována nožičkami, které slouží jako podpěra. Při koupi golfového bagu v této variantě je rozhodně doporučeno, abyste navštívili golfový obchod a batoh si na zádech vyzkoušeli. Pokud se ale účastníte středně dlouhých až celodenních her, pak bychom doporučili spíše chart bag.

Chart bag zajistí pohodlný pohyb na hřišti. Je totiž určen k připevnění na vozík. Přesto, že do něj díky jeho velikosti uschováte skutečně velké množství golfových potřeb, a bag bude těžký, manipulace bude díky vozíku jednoduchá. Chart bag má jeden popruh, díky kterému bude možné odnést jej na rameni například z kufru auta ke golfovému vozíku. Takový bag je určen spíše na delší partie, kdy potřebujete rozložit výdej energie na celý den a nechcete svá záda zatěžovat golfovým nářadím.

Existuje také golfový bag, u kterého příliš nezáleží na tom, zda jste začátečník, nebo pokročilý. Je jím totiž tour / staff bag, který je určen k cestování s golfovými potřebami. Tento bag je ze všech největší, má nejvíce přihrádek, kam je možné uschovat vše od bot, přes oblečení, golfové míčky až po hole. Tour bag slouží k tomu, abyste své golfové potřeby převezli odkudkoliv kamkoliv s předpokladem, že se vaše golfové potřeby nijak neponičí.

Délka holí a velikost bagu

Velmi důležitým parametrem toho, jaký golfový bag si zakoupíte je také to, s jakou délkou holí hrajete. Vzhledem k tomu, že každý bag je jinak velký, je samozřejmě potřebné, aby se vám do něj hole vešly. Jestliže už hole vlastníte, doporučujeme, abyste jej vzali s sebou (minimálně znali jejich délku) a zkusili je do bagu umístit. V případě koupě stand bagu vám hole zajistí také zátěž bagu a vy budete při jeho zkoušení moci lépe posoudit, zda vám jeho tvar při nošení vyhovuje či nikoliv.

Cena golfového bagu

Při rozhodování o koupi golfového bagu může být důležitá také cena. Je pravděpodobné, že se bude pohybovat v rámci tisíců korun. Jeho přesná výše bude záviset na zvoleném druhu – stand bag, chart bag, tour / staff bag. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu bagu, měli byste brát v úvahu, že čím kvalitnější golfový bag zakoupíte, tím kvalitnější materiály budou použity na jeho výrobu, na čemž se samozřejmě podepisuje vzhled a životnost vašeho bagu.

Golfové bagy vysoké kvality nabízí Golfchampion.cz. Najdete zde bagy předních značek, jako jsou Titleist, Callaway nebo Mizuno. Tyto bagy jsou velmi odolné a svou kvalitou se vyrovnají ručně šitým výrobkům. Promyšlené jsou do posledního detailu tak, aby si s nimi každý přišel na své. Disponují velkým úložným prostorem, najde se v nich mnoho přihrádek pro veškeré golfové potřeby i doplňky. Doprovodí vás na mnoho golfových partií. Pohodlnost a kvalitní ergonomie je v jejich případě samozřejmostí.


Buďte na greenu rychlejší díky kvalitnímu golfovému vozíku.