Postavím ti půdní schody Fakro do nebe… I tak by se dala parafrázovat známá česká píseň. Bytelné schody na půdu, do podkroví, do vyvýšených pater, vestavěných postelí nebo do zemědělských prostor, jako jsou seníky či stodoly, jsou zárukou jistého pohybu bez pádů a úrazů. Není třeba přistavovat žebřík do míst, kam se dají pohodlně zabudovat skládací, výklopné nebo vysouvací schody z dřevěných, případně kovových materiálů.

Minimální investici s maximem pohodlí představují půdní schody Fakro

V malých místnostech, ze kterých je potřeba se často vypravovat do vyvýšených prostor – na půdu, do podkroví, případně k policím s oblečením, knihami nebo nářadím, jsou skládací anebo vysouvací schody na půdu Fakro požehnáním. Žádné přemísťování nábytku, složité jištění žebříku či rozkládacích schodišť, s vestavěným schodištěm máte zaručené pohodlí a jistotu bezpečného šplhání po stupínkách. Záleží na prostorových dispozicích i na designu interiéru, podle nichž si vyberete ty pravé schody.

Půdní schody Fakro se vybírají rovněž s ohledem na fyzické schopnosti osob, které budou nejčastěji se schodištěm manipulovat. Malým dětem a seniorům na chalupu či do jejich úkrytu těžko budeme dávat těžké kovové schody, jež by je mohly zranit. Schodiště z kovu se více hodí například do dílen nebo montážních hal, kde je třeba bezpečného a bytelného materiálu pro pohyb a manipulaci s těžkými břemeny. Do místností, kde dominuje dřevo, se zase více hodí dřevěné schody. Na výběr jsou i schody zateplené nebo protipožární, jakož i schody s různými systémy rozkládání – vysouvacím, stahovacím a skládacím. Pro bezpečnější pohyb na schodech se dají žebříky opatřit také vkusnými jakostními madly. Schody se prodávají i s kryty s kličkami, díky nimž lze půdní prostor uzamknout.