Vyplatí se objednat AdGuard Free VPN, nebo si předplatit Switch VPN? Důkladně jsme poměřili parametry obou služeb, sečetli body a výsledek je 6,6/10 : 5,2/10.

více v článku...

Rychlost stahování a nahrávání AdGuard Free VPN – SwitchVPN, kdo vyhrál?

Rychlost stahování (download) a nahrávání (upload) dat je asi nejdůležitější parametr, platí to i o Adguard VPN Free a Switch VPN.

Průměr měření downloadu u první z testovaných dosáhl hodnoty 22 Mb/s, průměrný download druhé VPN byl 30 Mb/s. AdGuard VPN Free se projevila o 8 Mb/s pomalejší než Switch VPN.

Možnou rychlost nahrávání udává upload, který u AdGuard Free VPN dosáhl hodnoty 21 Mb/s. SwitchVPN dosáhla hodnoty 32 Mb/s, je tedy o 11 Mb/s rychlejší.

První VPN dosáhla v testu rychlosti odezvy 19 ms. Odezvu u Switch VPN jsme naměřili 91 ms. Čím nižší hodnota rychlosti odezvy, tím lépe, takže AdGuard Free VPN v porovnání byla o 72 ms horší.

Bodový součet AdGuard VPN Free – Switch VPN činí 4 /10 : 3/10.

Zadaří se Adguard VPN Free obejít geolock Netflixu?

Vysoká rychlost připojení je důležitým parametrem pro odblokování Netflixu, AdGuard VPN Free tuto možnost nedokáže. Pro odblokování stačí u většiny služeb VPN spustit a vybrat zemi, SwitchVPN zahraniční Netflix odemknout umí.

VPN můžete také použít i pro odblokování videí, která jsou v ČR nedostupná, přičemž, Switch VPN takovou funkci nezahrnuje. Porovnávaná VPNka funkci obejití ochrany YouTube videí obsahuje.

Při vybírání VPN se doporučujeme zaměřit také na ochranu před únikem DNS, podporu multi-hop připojení a blokování trackerů. Pro představu AdGuard VPN Free obsahuje ochranu před DNS únikem a Switch VPN třeba neposkytuje whitelist.

V části Funkce je tak skóre 6 /10 vs. 5/10.

Porazí konkurenci AdGuard Free v počtu serverů a nabídce zemí?

Nízká nabídka VPN serverů může způsobit nízkou rychlost, Adguard Free spravuje 50 serverů, v katalogu Switch VPN jsme našli celkem 290 serverů. První z dvojice tak udává o 240 méně .

Důležitá je také nabídka zemí se servery, u Switch VPN během psaní článku byl 34. Srovnávaná VPN jich nabízí 11, což je o 23 méně. V tomto měření sil tak prohrává .

Důležitým ukazatelem je také počet současně připojitelných zařízení, kterých AdGuard Free zvládá 2. Switch VPN povolí připojit současně 3 zařízení. Úplný přehled vlastností najdete v článku nejlepší VPN.

Jaké platformy zvládá AdGuard VPN Free a jaké zvládá Switch VPN?

Při výběru VPN je třeba zkontrolovat podporovaná zařízení, AdGuard Free VPN má v nabídce Android OS a zvládá iOS. Srovnávaná VPN SwitchVPN operační systém iPhone iOS připojí, přístroje s OS Android standardně dokáže připojit.

Vydávání informací o uživatelích se řídí jurisdikcí, kde má VPN svoje sídlo. AdGuard VPN Free má domov na Kypru. Druhá porovnávaná VPN má původ v Indii.

Aplikace AdGuard Free VPN není v češtině, SwitchVPN česky taky není.

V hodnocení platforem dosáhla Adguard Free skóre 5/10 a Switch VPN získává 7/10.

Cena v akci Adguard Free VPN x SwitchVPN

SwitchVPN si lze předplatit od 98 Kč měsíčně, předplatné druhé z VPN můžete mít zdarma. Známka za poměr cena/funkce je 10 z 10, respektive 3 /10 pro druhou porovnávanou VPN.