Nalijme si čistého vína, kdo dnes nemá máslo na hlavě? Dnešní doba je plná různých zvyků, jež mohou narušit vztahovou intimistu dřív, než bys řekl „švec“. Ať už jde o sjíždění fotbalových zápasů na svém chytrém telefonu či se zaujetím sledujete seriál z postele – díky tomu mohou intimní vztahy začít chřadnout. I rodičovská láska má své meze, určitě nepotřebují 5x naducat polštářek před spaním, upravit peřinu, srovnat prostěradlo, zastrčit košilku do kalhot apod. Tak a co tam máme dál?

Pravdou zůstává, že zvyky, které si do vztahu přinášíme, velkou mírou ovlivňují naše zdraví, ať už v dobrém (konat večerní aktivity a jít spát společně) nebo ve špatném – dělat si každý své a usínat o samotě. Nejeden expert již potvrdil, že sdílení večerních rituálů a společné usínání může vztah změnit k lepšímu.

více v článku...

Telefon do ložnice – NE

Poslední studie prokázaly, že téměř polovina z nás drží před spaním v ruce telefon a surfuje. Je vám to povědomé? Pak věřte, že jste na té nejlepší cestě vypudit z vaší ložnice intimitu. V dobách, kdy chytré telefony neexistovaly, si lidé v ložnicích před spaním povídali a sdíleli tak jeden s druhým nejniternější pocity – otevřeli se jeden druhému. Ložnice má dva lidi stmelovat, takže berte ji opravdu vážně. Věnujte se v ní jeden druhému a ne každý jiné činnosti. Choďte spát společně, povídejte si tam, tulte se k sobě. Totéž platí o televizi. Ne nadarmo se říká, že televize v ložnici je zabiják sexu.

Úklid a harmonie

Budete se možná divit, ale nepořádek doma = nepořádek v životě. Nejeden průzkum již dokázal, že lidé, kteří mají doma o všem přehled, soulad, uklízeno bývají v životě spokojenější a úspěšnější. Naopak chaos a nepořádek doma se projevuje chaosem a nepořádkem v životě. Navíc nepořádek a poházené věci v ložnici působí rušivě. Tam máte odpočívat, načerpat síly, nabrat energii a věnovat se sexu…Tudíž jiskru do vztahu vnese i jiskra vašeho domova. Zařiďte si jej tak, aby byl útulným místem.

Hrajte si spolu

A teď ruku na srdce – kdy jste spolu naposledy dělali hlouposti, jako malé děti? Že se to k vám nehodí, protože už vám dávno bylo 40 let? Nesmysl!!! Lidé by měli dělat hlouposti spolu stále. Lechtat se, honit se kolem křesla, štípat se, hodit po sobě polštářem, společně se smát. Smích je projev štěstí. A šťastný člověk nemá důvod si stěžovat. Pokud jste si spolu přestali hrát a užívat si zábavu, pak je načase tyto rituály oživit.

Něha

Dáte po návratu z práce svému partnerovi/partnerce polibek? Že ne? Ani po 30 letech manželství není polibek na přivítanou nudný nebo zbytečný, ale naopak nutností. Něžnosti do vztahu prostě patří. Ať už jde o líbání, pohlazení, tulení. Málo tělesného kontaktu zaručí, že váš vztah bude brzy studený, jako psí čumák. Objetí je nejlepší lék na všechno. Objímejte se, tulte se, pusinkujte a zažehněte opět jiskru – přidávejte pomalu polínko po polínku a plamen se opět rozhoří.

Chcete se seznámit a navázat nový vztah? Určitě doporučujeme randino.cz – českou seznamku on-line.