Koberce jednu dobu z našich domovů vymizeli. Těch, co měli koberce, mnoho nebylo. Ale díky moderním technologiím už nejsou problémem ani v domácnostech alergiků. Někdo dává přednost kusovým kobercům, které jsou nejen praktickým, ale i designovým prvkem. No a jiný zase volí koberce celoplošné, protože sebou přinášejí mnoho výhod. Které to jsou?

více v článku...

Výhody celoplošného koberce

Podlahových krytin existuje celá škála, přičemž každá má své plusy i mínusy. Protože nelze jednoznačně určit, která podlahová krytina je ta nejlepší, musí si každý člověk sám srovnat estetiku, funkčnost, praktičnost, cenovou relaci a další fakta související s výběrem té či oné podlahové krytiny. Faktem zůstává, že koberec je patrně nejstarší podlahovou krytinou a již mnoho let se drží na prvních příčkách, když pomineme boom novinek.

Jejich nespornou výhodou je luxusní vzhled, vysoké užitné vlastnosti, lepší akustika místnosti, příjemný pocit při chůzi, výtečné tepelné a izolační vlastnosti a minimální nároky na kvalitu podkladu. Díky moderním technologiím si dnes koberec mohou dovolit i domácnosti, kde žijí alergici. Speciální materiály zajistí, že se v nich nedrží prach a roztoči. Výhodné jsou dokonce do dětských pokojíčků. Avšak do domácností, kde žijí domácí mazlíčci je lepší variantou koberec kusový.

Druhy koberců

Než si do své domácnosti pořídíte nový koberec, přemýšlejte o tom, jakou funkci má plnit především a jak moc či málo bude zatěžován. V potaz musíte vzít to, že do některých místností se nehodí koberec s vysokým vlasem. Koberce dělíme na syntetické a z přírodních materiálů. K syntetickým patří materiály, jako je polyester, polyamid, polyakryl či polypropylen. Zde jsou výhodou nízké výrobní náklady, tudíž i nižší cena. Přitom jim nechybí výtečné antistatické vlastnosti, mívají sytější odstíny a tvarovou stálost.