To nejlepší z lůna přírody. Původní složky, které přinášejí to nejblahodárnější našemu tělu. Krásně to voní, necítíte agresivní parfemaci. Také vnímáte, že je v kurzu přírodní kosmetika? Co to ovšem znamená? Jak se orientovat v pojmech bio, organic a podobně? Jak poznáte, že v tom kelímku nebo lahvičce jsou ty nejčistší složky, které vám neuškodí?
Přírodní kosmetika a certifikace
Na začátek hned uvedeme, že je trošku problém poznat, co je opravdu přírodní kosmetika. V potravinářství jsou nařízení přísná. Možná to je tím, že jde o potraviny, které přijímáme do nitra našeho těla, nějak působí v našich orgánech. Když se nad tím ovšem zamyslíte, naše tělo je soustavou mnoha otvorů. Vždyť i skrze póry nasáváme nebo vylučujeme nějaké látky. Takže skrz krém, jímž si natřeme pleť, do nitra těla také vpravujeme soustavu složek. Samozřejmě zde nyní nevyřešíme skutečnost, že možná ve sféře kosmetiky je něco pozadu. Pouze vám chceme ilustrovat, jak moc je důležité hlídat si složení kosmetiky, kterou si kupujete. To je tedy základ. Jak na to? Odhalit přírodní složky ve výrobcích není snadné. I když bude na lahvičce, že jde o přírodní výtažek, nevíte, jakým stylem byl zpracován. Zároveň jako všude platí, nic se nemá přehánět. Tak jako bychom neměli být úzkoprsí u hygieny, kdy třeba u dítka nedovolíme, aby se mu zcela vyvinula obranyschopnost, neměli bychom řešit maximálně přírodní původ výrobků.
Co je přírodní kosmetika?
Přírodní kosmetika je v kurzu, protože lidé už nechtějí přijímat chemické preparáty. Z mnoha důvodů. V našich končinách jsme trochu ovlivněni tím, že za minulého režimu nám byla odepřena spousta tzv. západních zázraků. Dostali jsme se k pár lokálním značkám, v Tuzexu jsme mohli tu a tam pořídit zahraniční výrobek, takže to byl pro nás chrám luxusu, i kdyby byl napumpován chemií. Jenže té je všude dost. Hojně se diskutuje o prostředí, v němž žijeme. Plasty zaplavují Zemi. Ničí ekosystémy. Něco se s tím musí dělat, takže se dopad umělých výrobků ilustruje v mnoha sférách. V televizi se díváme na obsah žaludků velryb, kde jsou PET lahve, tašky, obaly a další nerozložitelné věci. Plast je něco umělého. Chemické sloučeniny v krémech, různá „éčka“ v potravinách také. Snadno se ilustruje, že to, co znamenají umělé tašky v žaludku velryby, je v podstatě to samé jako chemie v našich útrobách. Proto lidé chtějí přijímat pouze to, co vzešlo z přírody.
Biokosmetika a její složení
Tak jako párek nemůže obsahovat 100 % masa, nemusí ani kosmetický přípravek být maximálně přírodní. To byste jej museli použít během pár dnů. Jinak se zkazí, budou v něm plísně a vám to uškodí. Jistým vodítkem k dobré kosmetice je si o ní něco zjistit. Nejen čtením obsahu, zajímejte se, jak ony přípravky vznikají. V malých dílnách na ně mají producenti dostatek času, věnují jim energii a lásku. Mrkněte na nabídku obchůdku Ekokočka. Je to sice pár metrů čtverečních, ovšem zde najdete poklady v podobě pěstící kosmetiky i drogerie pro domácnost. Prodávají tu výrobky českých producentů, produkty obsahují to nejlepší složení jako bylinky, oleje, přírodní esence. Vše je pečlivě hlídáno. Právě zde najdete skutečné skvosty, které souzní nejen s přírodou, ale i vaším tělem. Paleta nabídky je skutečně pestrá, proto si vybere každý, lidé různého vkusu, potřeb, třeba i omezení, jako jsou alergie apod. Můžete se pokochat v obchůdku ve Vsetíně, nebo si necháte poslat zboží zásilkovou službou. Souznění s přírodou neznamená dát tělu jen to 100% přírodní. Vy sami přece neovlivníte to, abyste žili v čistém prostředí. Všude jsou továrny, jezdí auta. Nebuďte proto tak perfekcioniští, nehledejte dokonalé, co existuje, ale zaměřte se na optimální, co vytvoří harmonii.
https://magazinzivot.cz/prepravujte-se-za-svymi-konicky-ekologicky/
https://abcmag.cz/co-kdyz-jednomu-z-manzelu-prisla-exekuce-na-dluhy-ktere-mel-pred-svatbou/
https://magazinzivot.cz/velikost-a-dispozice-bytu-neumoznily-vznik-nove-mistnosti-vse-vyresil-prakticky-spaci-box/