I když je poptávka po nemovitostech stále velmi silná, ne každá se prodá rychle a jednoduše. Celý proces není radno podcenit, mohlo by se totiž snadno stát, že vaše nabídka bude na inzertních serverech ležet dlouhé měsíce. Jak se tomu vyhnout? Prodávaný byt či dům pečlivě připravte!

více v článku...

Přizvěte si odborníka

Spolupráce s realitní kanceláří vám může ušetřit mnoho starostí a času. Je zcela jasné, že prodej nemovitosti na vlastní pěst je riziko. Ostřílený makléř vám totiž může poskytnout cenné rady a zkušenosti. Co vše vám realitní společnost zařídí? Kromě právního a informačního poradenství vám pomůže sestavit smlouvy, využije svoji vlastní síť inzercí a zajistí tak, aby vaše nemovitost byla opravdu vidět. Dále vám pomůže při jakémkoliv problému, provede odhad ceny nemovitosti a také poradí, jak ji nejlépe prodat. Váš ušetřený čas tak můžete věnovat do přípravy celého objektu. Jak na to?

Homestaging

Homestaging je služba, kterou vám může poskytnout realitní kancelář. Zařídit si to však můžete i vy sami. Celý dům či byt pečlivě ukliďte, vymalujte stěny, upravte zahradu u domu a opravte zjevné technické vady. Aby místnosti působily vzdušně, vykliďte přebytečný nábytek. Ponechejte zde jen pár kousků, které do interiéru zapadnou. Využijte pravidlo hotelového pokoje – méně je více.

Svou roli hraje také dekorace. Využít můžete řezané květiny ve váze, pokojové rostliny v květináčích nebo jehličnany v předzahrádce. Ponechte záclony či závěsy, pohrajte si s textiliemi. Úhledně přehozená deka přes pohovku nebo měkké polštáře budou působit velmi útulně.

Pokud v domě stále bydlíte, skryjte veškeré osobní věci. Diplomy, fotografie, nádobí na lince nebo kosmetika v koupelně – nic z toho nebude na zájemce působit dobře. Dává to totiž jasný signál, že zde stále bydlíte, což může zájemce brzdit v představách, že nemovitost vlastní a obývá sám.

Pokud si nejste jistí, jak na ostatní bude prostor působit, zkuste si přizvat nezávislou osobu.