Nenechte se zmýlit, že jde o obyčejný ocet, bohužel ne, jde o specialitu z jablek. Ano, jedná se o jablečný ocet. Je prospěšný pro trávení a štěpení tuků. Což znamená, že je tou nejlepší volbou při hubnutí!

Jablečný ocet se vyrábí s čerstvých rozdrcených jablek, jež se následně nechávají kvasit v dřevěných kádích. Celý proces výroby je velmi šetrný a zachovává si všechny prospěšné látky, vitamíny a enzymy, které obsahují čerstvá jablka. Přidává k tomu ovšem ještě řadu věcí navíc.

Jablečný ocet má totiž antibakteriální, antimykotické účinky, působí jako přírodní antibiotikum, které ničí patogenní bakterie a viry v těle a jak již bylo zmíněno výše, štěpí tuky.

Ale jablečný ocet vám může také chutnat. Pojďte si z něj vyrobit zdravý a chutný dressing.

Suroviny:

8 lžiček vody, 3 lžičky jablečného octu, 1 lžička olivového oleje, půl hrnku brusinek, mořská sůl, mletý pepř.

Postup:

  1. Brusinky namočíme přes noc ve vodě, aby změkly. Vodu slijeme a brusinky vložíme do mixéru. Přidáme vodu, jablečný ocet, olivový olej, mořskou sůl i pepř.
  2. Nejlepší je, což se může hodit právě pro podzimní období,použít jablečný ocet s dýní. Skvěle se hodí k brusinkám a dodá vašemu salátu jedinečnou chuť.

Pro tento recept se vám bude hodit vysokootáčkový kuchyňský mixér RM-1550 s 1500 W motorem od Oravy. Je to kuchyňský stolní vysokootáčkový mixér, který i ty nejtěžší úkoly z mixování zvládne na jedničku. Je určen na mixování tekutých, měkkých a polotvrdých potravin (dužnaté ovoce a zelenina) a na mixování mražených potravin a drcení ledu nebo na sekání ořechů, koření a podobně.Jeho nerezový 6- čepelový nůž se jen tak neotupí. Ať už do jeho dvoulitrové nádoby s praktickou odměrkou vložíte zeleninu na svíčkovou, bio ingredience na přípravu dětské výživy nebo zdravým překypující plody přírody, RM-1550 Vám vždy připraví dokonale rozmixovanou pochoutku. Pro 100% stabilitu má na spodní straně gumové nožičky a součástí balení je i váleček, kterým lze při mixování přitlačovat drť.

Demontovatelné díly jsou vhodné pro mytí v myčce nádobí, co umožňuje snadné čištění. Mixér je vyroben z kvalitních a zdraví neškodných materiálů.