Firemní půjčka může být dobrým řešením, pokud nemáte dostatek peněz na zahájení podnikání. Vlastní příspěvek zřídka pokrývá všechny potřeby související s vybavením a provozními náklady v prvních měsících provozu. Půjčka pro podnikatele a živnostníky se hodí i pro podporu stávajícího podnikání. 

více v článku...

Půjčka pro živnostníky – jak ji získat? 

Samotný proces zahájení vlastního podnikání může způsobit mnoho problémů. Každý budoucí podnikatel musí splnit spoustu formalit podobně jako při sjednávání hypotéky, což zabere spoustu času. Taková kalkulačka hypoték vám nervy ušetří a spoustu věci udělá za vás, ale i tak je to náročné. Když se navíc rozhodnete podat žádost o půjčku na otevření společnosti, záležitost se ještě komplikuje. Je vůbec možné požádat o bankovní půjčku, když společnost ještě opravdu nefunguje?

U mnoha bank ano. Samozřejmě si musíte uvědomit, že ne každá banka má speciální nabídku určenou lidem, kteří začínají podnikat. Hledání instituce, která bude riskovat půjčení finančních prostředků rostoucímu podniku, proto může nějakou dobu trvat. V mnoha případech podmínky, za nichž se úvěr poskytuje rozvíjejícím se společnostem, nejsou tak příznivé jako u jiných produktů. Faktem však je, že některé banky jsou ochotny podporovat začínající podnikatele, díky čemuž mohou při zahájení podnikání počítat s půjčkou. Řešením je půjčka pro začínající podnikatele z nebankovních zdrojů nebo v případě vlastní nemovitosti lze využít zpětný leasing nemovitostí

Půjčka pro živnostníky a podnikatelský plán

Nejprve byste měli pečlivě prozkoumat co nejvíce nabídek. To vám umožní vybrat si nejvýhodnější variantu přizpůsobenou potřebám konkrétní činnosti a finančním možnostem osoby hledající podporu od prvního dne podnikání, včetně bonity. Často je půjčka pro živnostníky poskytnuta na základě zpracovaného podnikatelského plánu. Právě v něm je představen účel, na který budou převedeny prostředky získané díky půjčce, a prognózy rozvoje podnikání. Příprava takového dokumentu by proto měla být skutečně podrobná. Současně může být obtížnější získat financování pro jakýkoli účel, zejména v případě větších potřeb. Chcete-li se složité administrativě vyhnout a stačí vám jen menší částka, pomůže půjčka online ihned na účet bez registru. Pomůže i v případě, že máte nějaký ten škraloup z minulosti – ne všechny společnosti prověřují všechny registry. Proto má šanci získat půjčku i ten, kdo má záznam. Ale smaozřejmě jednodušší je to bez záznamu.