Terezu Rays možná budete díky událostem poslední doby znát spíše jako Electric Lady. Tereza se však na hudební scéně pohybuje již dlouhou dobu, začala hrát jako frontmanka s kapelou Rubiano, kýžené úspěchy se ale nedostavovaly.

V roce 2013 se proto rozhodla založit Funk/Rockovou sestavu Electric Lady. Do své skupiny přibrala baskytaristu Marka Cábu a Lukáše Tričlera hrajícího na bicí. Hlavou celého uskupení je však Tereza, většinu písní sama složila a otextovala, zpívá v nich a hraje na kytaru.

Tereza miluje život a v písních Electric Lady je to poznat. Jedná se o elektrizující muziku přímo sršící energií. Věnuje se více žánrům, v její tvorbě najdete funkové, popové, rockové i rock’n’rollové písně.

Už první singl byl velkým úspěchem

Jejich první singl s názvem Storm se dočkal obrovského úspěchu, dostal se na Óčko i MTV. Další známé songy od této kapely jsou například A Part Of My Heart a Castle Of Sand. Na svém kontě má tato sestava i vítězství v soutěži Blues Aperitiv, turné s kapelou Mandrage, stejně jako spolupráci s Rytmusem, Romanem Holým a Monkey Business či Olgou Lounovou.

To však byl jen začátek hvězdné kariéry této skupiny. Na sklonku roku 2018 se Tereza vydala do Moskvy, kde podepsala smlouvu se zavedeným mezinárodním hudebním producentem, agenturou Nemoros. A právě tato spolupráce Electric Lady zařídila raketový vzestup. Díky novému producentovi našla odbyt pro svou muziku na ruské půdě. Po odehraném koncertu se ihned stala miláčkem publika, uveřejnili s ní rozhovor dokonce i v televizi Russian Music Box, zařadili její klipy do vysílání a již je jisté, že se do Ruska zanedlouho vrátí. Dále koncertuje v Německu, ale můžete si ji samozřejmě poslechnout i v tuzemsku.

agenturou Nemoros také natočila pět dalších singlů na EP Wicked a vydala klip Producer, který poslala do soutěže Eurovision song, jež proběhne v průběhu roku 2019. Jak Tereza Rays prozradila, má za sebou natáčení prvního kola pro Hlas Československa, takže její hudba bude brzy k poslechu i na televizi Nova.

A co dalšího má do budoucna v plánu? Rozhodně neplánuje polevit ve svém úsilí. Chce pracovat na nové muzice, rýsuje se i nějaká spolupráce s ostatními umělci, takže se jistě je na co těšit.