Většina lidí, kteří žijí ve vlastním době či bytě, se obává požáru. Tento strach je většinou oprávněný, a to kvůli množství elektrických zařízení, kde stačí pouze malý zkrat a může dojít k fatálním škodám. Přitom existuje velmi jednoduchý, a hlavně účinný systém, jak se jim vyvarovat. Ano, jedná se o automatický hasící systém.

více v článku...

O co jde?

Elide Fire je revoluční automatický hasící systém s pokrokovou práškovou samospouští. To zajistí včasné zapnutí systému a uhašení celého požáru již v počátku. V takovém případě stačí vrhnout speciální hasící kouli do ohniska plamenů nebo do jeho blízkosti a ona se sama aktivuje. Je schopna uhasit požár v okolí osmi metrů, což je vskutku obdivuhodná vzdálenost.

Kde lze tento systém použít?

Tento systém lze použít prakticky kdekoliv, protože se jedná o univerzální systém. Je však výhodné ho umístit tam, kde je zvýšené riziko požáru. Například se tak objevuje kuchyni, v blízkosti elektrických jističů nebo blízko kamen či krbů. To vám zajistí kontrolu a uhašení požáru již v jeho zárodku. Celý systém je samozřejmě plně automatický a po spuštění tepelného čidla jsou plameny uhašeny. To je takzvané pasivní využití, avšak tento přístroj lze využít také aktivně.

Jaké jsou jeho výhody?

Největší výhodou je takzvané aktivní použití. Po objevení požáru totiž lze hasící kouli Elide Fire vzít a hodit ji do ohniska požáru. Tepelným žárem se aktivuje a celý požár uhasí. Samozřejmostí je hašení všech druhů ohnisek, nezáleží tedy na tom, co hoří a z jakého důvodu začalo hořet – tento automatický hasící systém si poradí se vším. Při pasivní aktivaci se také spustí velmi hlasitý varovný signál, který oznamuje přítomnost plamenů. Jistě také oceníte, že předměty nejsou hasební látkou nijak poškozeny.

Jestliže uvažujete o instalaci automatického hasícího systému, pak je pro vás ideální právě tento systém. Díky naprosté jednoduchosti a absolutní spolehlivosti již budete vždy chráněny před rizikem ničivého požáru.