Výplata prostě není nafukovací. Když se v jednom měsíci sejde několik nečekaných výdajů, nastane problém. Najednou musíte řešit, kde vzít peníze na nový spotřebič, jak zaplatit za obědy dětí ve škole, za co nakoupit potraviny, kde vezmete na fakturu za telefon apod. Nemusíte se ale zbytečně stresovat, půjčit si několik tisíc korun je běžné a co asi potěší nejvíc: poprvé to bude zdarma! Jak to udělat a vyřešit tak sužující finanční tíseň?

více v článku...

Na začátku prostě musíte počítat

Možná i vás překvapily nedávno zveřejněné statistiky, ze kterých vyplývá, že až 863 000 lidí se v České republice potýká s exekucí (více informací v článku zde). Mnoho z nich spadlo až na dno právě kvůli neuvážené půjčce. Jenže jedním dechem nutno dodat, že právě za tuto chybu si mohou sami, protože si s největší pravděpodobností dobře nespočítali, kolik si mohou půjčit. Přitom je to tak jednoduché.

Protože má půjčka online krátkou dobu splatnosti, vrací se obvykle z jedné výplaty. Takže si stačí spočítat, kolik měsíčně vyděláte a od toho odečíst celkové výdaje. Rázem máte částku, kterou si můžete půjčit. Pokud to neuděláte, riskujete problémy, které vás mohou dostat právě až k exekutorovi, a tak i na dno, ze kterého se opravdu jen těžko dostává zpět do normálního života.

Prověřený poskytovatel vám jde vstříc

I když by na trhu měli působit jen prověření poskytovatelé, není radno na to spoléhat. Vybranou společnost si vždy prověřte. Minimálně se podívejte na web ČNB do registru společností s licencí k poskytování půjček. Pokud zde jméno té vaší vybrané není, jděte pryč, protože jste narazili na firmu, která nemá povolení od ČNB. Nebankovní půjčky totiž mohou v ČR poskytovat jen firmy, které mají licenci od ČNB. O tu si mohly požádat do 1. 3. 2017. Ve prospěch společnost také hovoří, pokud patří do APNÚ (Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů).

A to nejlepší na konec: Zdarma si aktuálně půjčíte u Via SMS s.r.o., a to až 8000 Kč na 30 dní. Nabídka platí pro všechny nové žadatele o půjčku.