Pojem 100% hypotéka se ještě vyhledává, ale zřejmě spíše z toho důvodu, že si lidé chtějí ověřit, jestli tento produkt znovu nenasadili nebo neschválili. Je tomu totiž již hodně let, co ČNB ukončila poskytování stoprocentních hypoték. Šlo o to, že jste si chtěli půjčit formou hypotéky, takže s ručením nemovitostí. Nemovitost vám odhadli na nějakou cenu a vy jste získali plnou tedy stoprocentní hodnotu. Jenomže se stalo mimo naši republiku pár neshod a událostí a ČNB i u nás zakázala poskytování takovýchto produktů. Od té doby není možné sjednat úvěr s ručením nemovitostí, abyste získali plná procenta z odhadní hodnoty vaší nemovitosti. Běžně se poskytuje okolo 70 %. Stejně tak už dávno nefunguje hypotéka bez dokládání příjmu, u které byste si mohli myslet, že se jedná o úvěr s ručením nemovitostí, kde nemusíte vůbec dokládat své zisky. Bohužel i tento název je již obměněn a znamená něco jiného. Své příjmy totiž musíte dokládat vždy a všude, a to jak v bance, tak i kdekoliv jinde v nebankovní společnosti. U nás se navíc tento produkt poskytuje pouze podnikatelům, ovšem za výhodných podmínek, protože tolerujeme jak nízké příjmy, tak také nízké daňové přiznání, což je velká výhoda. V bance by vám totiž s nízkým daňovým přiznáním, nebo s nízkým příjmem, i například přesto, že by se vaší společnosti dařilo, úvěr neposkytli. Stejně tak banky neposkytují úvěry novým firmám nebo podnikatelům, kteří tyto skutečnosti nemohou doložit, takže pokud jste rozjeli své podnikání a potřebujete si ještě vypůjčit nějaké finance, abyste mohli vaši firmu udržet v provozu, pak vám v bance možná ani nepůjčí a budete potřebovat úvěr od soukromé společnosti. Rádi vám vyhovíme. 

Jaká je hodnota vaší nemovitosti?

Abychom se dostali zpátky k předchozímu tématu, musíme zmínit, že plná procenta již od určité doby nezískáte nikde, ani v bance ani u soukromé společnosti. Jakmile ČNB něco zakáže a vydá platné rozhodnutí, je to trvalé a nevratné. Úvěry však mají i přesto stále výhodné podmínky. Poskytujeme dlouhou dobu splatnosti až 30 let, nízkou úrokovou sazbu a toleranci záznamů nebo nízkých příjmů. 

Každou nemovitost oceňujeme individuálně, takže se nemusíte obávat, že bychom vás házeli všechny do jednoho pytle. V získání velice výhodných podmínek vám tedy nic nebrání.