Chcete prožít Vánoce netradičně? Daleko od zdejšího chladného a pošmourného počasí, bez shonu a bez starostí? Pak vyrazte na Kanárské ostrovy. Čekají vás tady nejen usměvaví obyvatelé a skvělá kuchyně. Perly Atlantiku nabízí ještě daleko víc. Proč byste je tedy měli navštívit.

více v článku...

Příjemné klima

Kanárské ostrovy tradičně patří mezi nejoblíbenější destinace Čechů, a to nejen v létě, ale i v zimě. Největšímu zájmu se těší hlavně nejznámější ostrovy, jako je Tenerife, Fuerteventura či Gran Canaria. Kromě průzračného moře a překrásné přírody lákají také na celoročně příjemné klima bez větších teplotních výkyvů – však také bývají označovány jako ostrovy věčného jara. Moře sice bývá chladnější, jeho teplota se pohybuje okolo 20°C, ale to je pro Atlantik typické i v létě. Pokud patříte mezi otužilejší, můžete se tady vykoupat. Dáváte-li ale přednost teplejší vodě, žádný problém. Prakticky každý hotel totiž disponuje vyhřívaným bazénem.

Pasivní i aktivní odpočinek

Kromě relaxace je tato doba ideální také pro poznávání. Až vás tedy polehávání na pláži přestane bavit,nazujte pohorky a vydejte se na poznávací zájezd prozkoumat všechny krásy, které ostrovy nabízí. Fuerteventura je známá pro své krásné dlouhé pláže s bílým pískem, na ostrově Gran Canaria můžete zase na vlastní oči spatřit delfíny a želvy a obdivovat krásné vulkanické scenérie, na Tenerife ukojíte vášeň k historii a na Lanzarote si pak budete připadat jako na jiné planetě, a to díky unikátnímu rázu krajiny a charakteristickému pobřeží s černým pískem. Chcete-li poznat od každého něco, nemusíte zůstávat jen na jednom ostrově, dobré letecké i lodní spojení mezi ostrovy vám umožní objevit je všechny.

Výhodná cena

S Kanárskými ostrovy je spjata celá řada předsudků. Dlouhou dobu totiž byly vnímány jako „nóbl“ destinace. Nálepky pro zbohatlíky se jim však daří pomalu, ale jistě zbavovat. Ostatně přesvědčte se sami. Zapátráte-li v nabídkách last minute zájezdů, můžete je sehnat za více než přijatelnou cenu. Za exotickou dovolenou totiž nemusíte utratit desetitisíce a ani trávit desítky hodin na cestách. Na Kanáry se dostanete přímým letem už za pět hodin. Tak, užijte si letos Vánoce jinak a netradičně – ve stínu palem!