Váháte nad pořízením venkovních žaluzií, protože i ve vás klíčí představa, jestli jejich pořízení náhodou není zbytečnou investicí? V tom případě je náš dnešní článek určený právě vám! Venkovní žaluzie rozhodně stojí za jistou finanční investici, protože s sebou přináší spoustu výhod. Chcete prozradit, jaká pozitiva vám nabízí?

více v článku...

Stínění interiéru podle vašich představ

Hlavním úkolem žaluzií je stínění oken. Právě pro tento účel si je zpravidla pořizujeme. S venkovními žaluziemi snadno dosáhnete přesně takové intenzity stínění, kterou zrovna budete potřebovat.

Zkrášlení exteriéru

Pořízení venkovních žaluzií přispěje ke zkrášlení vašeho bydlení. Design žaluzií si totiž můžete přizpůsobit vašemu vkusu, díky čemuž jej hravě sladíte například s venkovní fasádou. Design domu pak bude vypadat daleko upravenějším a přitažlivějším dojmem.

Úspora energie

Věděli jste, že další z výhod žaluzií je i úspora energie? Tohle plus oceníte především v zimě, kdy probíhá topná sezóna a většina z nás si tak doma udržuje příjemné teploučko. Nešvarem je nežádoucí únik tepla, díky kterému musíme topit o to více, což nás logicky stojí další peníze navíc. Díky žaluziím už nebudete muset řešit, že vám skrze okna teplo uniká a výrazně tak ušetříte.

Různorodé typy žaluzií

Venkovní žaluzie se nevyrábí pouze v jednom provedení. Díky tomu si můžete mezi jejich jednotlivými typy vybírat. Dříve byly nejběžnějším typem žaluzie ve tvaru C, které jsou ale v současné době nahrazovány žaluziemi ve tvaru Z. Nejpokrokovější variantou jsou pak žaluzie, které mají lamely ve tvaru písmene S.

Ochrana proti přehřívání

Poslední, ale určitě neméně důležitou výhodou venkovních žaluzií je ochrana proti přehřívání interiéru. Pokud jste jako spousta dalších lidí někdy nadávali na to, že je díky sluníčku u vás doma vedro až k padnutí, díky přítomnosti venkovních žaluzií už takový problém nikdy řešit nebudete – venkovní žaluzie zabrání přehřívání a vytvoří u vás doma příjemné klima, na které si určitě nebudete stěžovat.