Rčení, že náš vzhled rozhoduje o úspěchu, kariéře je pravdivý. To jak vypadáme, jak se prezentujeme, vypovídá o naší osobnosti mnohé. Nejen dámský, ale i pánský účes ovlivní, co si o nás druzí myslí.

Mnohdy stačí správné brýle a vypadáme chytře, stylově. A naopak špatně zvolené brýle a vypadáme, jako nekňuba, co do pěti neumí napočítat. Natáhněme si sako a košili, budeme vypadat elegantně a úspěšně. Oblékněme si tričko, svetr a botasky, budeme vypadat pohodově, sportovně. Rovněž je rozdíl být hladce oholený nebo mít plnovous – o vousech si však povíme něco v příštím článku. Dnes se zaměříme na účesy.

více v článku...

Pánský účes prozradí víc o vaší osobnosti

Pánský účes má stejně velký význam na náš image, jako oblečení. Chcete se stát úspěšným finančním makléřem? Mastné dlouhé vlasy tomu asi příliš nepomohou. Nebo raději dáte přednost manažerskému křeslu? Zoufalý sestřih na ježka asi nebude také to pravé ořechové. Nemáte seriózní účes a ve vašem obchodním týmu se bude propouštět? Pak se připravte, že můžete být mezi prvními, pokud nepatříte v práci mezi top špičku. Účes zkrátka dělá hodně, ať se vám to líbí nebo ne.

10 let stále stejný účes? To nééé….

Mrkněte na sebe do zrcadla – nosíte stále tentýž účes od střední školy? Stydět se za to nemusíte, hodně lidí má tendenci uvíznout v zajetých kolejích. Na stále stejný vzhled není těžké si zvyknout, a proto se často držíme hesla: nehas, co tě nepálí. Máte-li téměř 10 let stejný účes, pak je nejvyšší čas to změnit.

Proč měnit něco, co mi do teď vyhovovalo? Protože i obličej člověka se s postupem času mění, stejně tak jeho styl oblékání. Co vám sedělo před léty, nemusí sedět i nyní. Třeba vám nový účes pomůže ubrat léta a třeba je to skvělý způsob, jak upoutat správným způsobem pozornost. Změny se rozhodně nebojte a vyberte si nový účes s důvěrou. Jak vybrat ten správný?

Jak vybrat vhodný pánský účes

Projděte si fotografie módních účesů – ach ano, ne každý vám musí sedět. Záleží na tvaru obličeje, hustotě a kvalitě kadeří, barvě vlasů a dalších faktorech. Vyberte si takový, který si myslíte, že by vám mohl slušet a sedí k vám typově. Pak si vezměte několik těchto fotek a vyrazte do kadeřnictví. Tak se o vhodnosti účesu poraďte se zkušeným kadeřníkem/kadeřnicí. Klidně se poptejte i přátel, rodiny, zda myslí, že vám daný účes bude slušet. Ale nenechte se odradit. Protože někteří změnu přijímají těžko. Tudíž je lépe neptat se zarytých konzervativců, ale spíš lidí otevřeným novinkám. Změnu účesu si naplánujte na dobu volna, ať si i vy můžete zvyknout na své nové já.