Už dávno neplatí rčení, že pořádný chlap musí smrdět – ba naopak. Muž dnešní doby by měl dbát o svou hygienu, starat se o pleť i vlasy bez ostychu. V drogérii je dnes pestrá škála kosmetických produktů určená mužům. A nejedná se pouze o sprchový gel, krém na ruce a antiperspirant, protože tím veškerá péče nekončí.

Chlapy sice netrápí celulitida, protože jsou svalnatější, mají pevnější a silnější pokožku, nicméně díky hormonům mají pleť mastnější a větší póry. Určitě nebudou kosmetiku hledat v regálech jako ženy, ale rozhodně by péči o svůj zevnějšek zanedbat neměli. Pleť žen začíná pozvolna stárnout kolem 25 roku života, zatímco mužům se vrásky objevují daleko po třicítce – spíš až kolem 40 roku života. To ale není důvod, aby se o sebe správný muž nestaral. Péče by měla být jednak součást prevence, ale důležitý je i pěstěný vzhled.

více v článku...

Holení

Kvůli častému holení se mužská pokožka rychle poškozuje. Holení nezřídka způsobuje pupínky a zanícení, díky čemuž se pokožka stává suchou, citlivou a může se loupat. Těmto potížím se dá předejít použitím kvalitní kosmetiky i správných zásad při holení. V této souvislosti je na místě pěna na holení, kvalitní žiletka či holicí strojek, voda po holení bez alkoholu a hydratační krém po holení + krém na každodenní použití.

Jak pečovat o pokožku…

Problém zvaný akné se netýká pouze mladíčků, ale i starších mužů. Proto by měli stejně jako ženy dbát i pánové na ranní a večerní čištění pokožky. Akné je často důsledkem nečistot, potu a mazu na obličeji. Rozhodně nemusíte stát s vatovým tamponkem v ruce u zrcadla jako vaše partnerka. Bohatě vystačí mycí gel nebo mycí pěna na obličej. Poté je potřeba obličej ošetřit a hydratovat krémem. Zařaďte mytí a krémování obličeje na svůj ranní i večerní rituál, budete se divit, jak se do týdne vaše pokožka zlepší.

Jak pečovat o vlasy…

Častým mužským problém je citlivost vlasů, lupy a padání vlasů. Někdo má padání vlasů dáno geneticky, zdravotně, hormonálně a jiný jen díky zanedbané péči. Každopádně se vyplatí tento problém řešit zavčasu. K dostání jsou různá růstová séra i přípravky zamezující padání vlasů. Do této kategorie tudíž nepatří pouze šampón a gel na vlasy, ale i přípravky řešící konkrétní problém.