Mít dlouhé zakroucené řasy a svůdný kukuč je snem každé dívky a ženy. Nejlepšího efektu docílíte pořízením si kvalitní řasenky včetně kartáčku, který vyhovuje typům vašich řas. Někdo potřebuje prodloužit, někdo zhustit, natočit. Své řasy zná nejlépe jejich majitelka, proto vybírejte řasenku vždy s konkrétním cílem.

Vsaďte na černou – to je prostě základ. Barevné řasenky jsou zajímavé, ale podmanivého efektu docílíte pouze prostřednictvím černé řasenky. Ta sluší každé ženě. Ať máte vlasy blond, hnědé, rezavé nebo černé. Co se týče voděodolných řasenek, ty si nechte pouze pro zvláštní příležitosti. A proč? Protože při odličování se musíte obrnit notnou dávkou trpělivostí, jinak se stane, že během odličování nějakou tu řasu zlomíte/poškodíte, což je škoda. Proto s těmito řasenkami opatrně. Používejte je pouze pro případ dovolené, svatby a příležitostních večírků.

více v článku...

Odmaštěné řasy

Než začnete s líčením řas, přesvědčte se, že nejsou mastné od krému, který jste třeba před několika minutami použila, případně nenesou-li známky špatného odlíčení z předešlého dne. Pokud jsou řasy něčím zatížené, nebudou držet správný tvar.

Sparring partner

Nemáte-li od přírody zatočené řasy nahoru (což většina žen nemá) použijte nejstarší klasickou fintu – kleštičky na řasy. Používají je i modelky a celebrity. Nejde o vychytávku profesionálů, ale předmět každodenního použití. Pro lepší efekt můžete kleštičky ještě předem nahřát teplým vzduchem z fénu – řasy to vlastně nakulmuje. Ale pozor, ať kleštičky nejsou příliš horké.

Kombinování

Pro opravdu dramatický pohled natočte řasy kleštičkami a potom je přetřete prodlužující řasenkou. Nejprve horní, potom spodní linii. Nechejte důkladně zaschnout a sáhněte po objemové řasence. Tu naneste pouze na horní řasy, hlavně u kořínků. Posledním krokem je důkladné dolíčení řas v koutcích očí vnitřní i venkovní.

Kartáček na řasy

Pro ultra objem řas bez žmolků je tady kartáček na řasy, který oddělí jednotlivé řasy a hezky rozčeše. Kartáček používejte vždy, když je řasenka ještě mokrá.

Spodní řasy

Hodně žen se soustředí především na horní řasy, ale zanedbat ty spodní je hřích. I ty je potřeba zdůraznit, ale jemně. Můžete si dokonce pořídit maskaru určenou pro líčení spodních řas.

Vrstvení

Máte-li opravdu velmi krátké řasy a nejste zastáncem těch semipermanentích a toužíte jen po vlastních, pak zkuste vrstvení. Ovšem to si vyžaduje cvik. Rozhodně nejde o to nalíčit řasy několikrát a hotovo. Několik nánosů řasy učiní slepené, těžké a rozhodně nejsou sexy. Po každém nalíčení řas je musíte pečlivě rozčesat. Mnohdy to vypadá, že jste řasenku setřeli a zůstalo ji jen trochu. Toho se nebojte. Zopakujte klidně 4 vrstvy, ale vždy česejte a odělujte od sebe slepené řasy.