Nedostatek místa v malém bytě může být docela frustrující, naštěstí však i malé interiéry lze zařídit stylově. S těmi správnými triky to není nic těžkého. Možná se vám zdá, že jednotlivé pokoje stylově zařídit nemůžete, protože se vám tam nevejde správné vybavení. Ono to však jde, pouze musíte někde slevit ze svých nároků a tak trochu čarovat. Nezapomínejte, že právě v jednoduchosti spočívá kouzlo. V dnešním článku vám prozradíme, jak stylově zařídit i malou ložnici.

více v článku...

Světlé barvy

V prvé řadě je nutné pohrát si s prostorem i opticky. Nezatěžujte maličkou místnost mnoha barvami a sytými odstíny. Ideální je čistě bílá výmalba doplněná například tapetou na jedné stěně, případně barevným kobercem, povlečením apod. Barvy do ložnice uplatněte zejména v podobě dekorací a doplňků.

Dostatek přirozeného světla

K dalším důležitým bodům při zařizování malé ložnice patří dostatek denního světla. Máte-li těžkopádné závěsy, prostor ještě více utlučou – vyměňte je za roletku či žaluzie. Záclonky můžete nechat, pokud nejsou dlouhé až na zem. Případně místo záclon soukromí zajistí i dekorované folie na okna. Prostor opticky zvětší i umístění zrcadla v ložnici a samozřejmě kvalitní osvětlení na večer.

Nábytek na míru

Do malé ložnice je ideální nechat si zhotovit nábytek na míru, kde nechybí promyšlený policový a úložný systém, jež využije každičký centimetr. Co se úložného místa týče, soustřeďte se především na horní police a skřínky, kde mohou být uloženy méně používané věci, níže pak ty, které používáte pravidelně: šperky, knihy, osobní věci. Pravdou je, že takový nábytek není zrovna levná záležitost, ale na druhou stranu získáte úložné místo tam, kde vám jej běžně prodávaný nábytek nevytvoří.

Odkládací prostor

  • Pokud máte široký parapet, využijte ho. Odložit na něj můžete drobnosti, pro které nenacházíte místo. Z tohoto důvodu se vám bude hodit i výše uvedená rada – krátké záclonky nebo folie na okna.
  • K dalším odkládacím prostorům může sloužit čelo postele. To nemusí být pouze jako dekorativní prvek, ale plně sloužící pomůcka. Čelo postele může být z desky, která má z druhé strany či bočních stran poličky a ještě zůstane místo nahoře, třeba pro lampičku, odložení knihy a jiné věci, které chcete mít po ruce.
  • Další odkládací prostor lze vytvořit pod postelí. Pořiďte si tedy vysokou postel, aby se pod ní vešel pojízdný box či šuplíky. Případně si rovnou kupte postel s úložným prostorem. Pokud i tak úložný prostor, který postel nabízí, nestačí, nechte si vyrobit vyvýšené podium. Na něj umístíte postel, ale pod ním vznikne úložiště.