Ložnice je místem odpočinku a trávíme v ní mnoho času, rozhodně by měla být útulná, intimní, příjemná a plně funkční. Ať už je malá, velká, laděná do světlých či tmavších barev. Většinou se jedná o multifunkční místnost. Slouží k spánku, relaxaci, jako šatna, ale útočiště, chceme-li být alespoň na chvíli o samotě. K základnímu vybavení ložnice patří bezpochyby postel a šatní skříň, pak jsou ale ještě další drobnosti, které vylepší úplně každou ložnici. Které to jsou?

více v článku...

Kobereček

Jestliže máte v ložnici jinou podlahovou krytinu než je koberec, pak uvítáte vedle postele malý, ale hřejivý a na došlap příjemný kobereček. Je určitě lépe vstát z postele na měkoučký, chlupatý, huňatý kobereček než na studenou podlahu. Navíc dodá ložnici na útulnosti a skvěle může ladit s dalšími doplňky.

Lampička

Je praktickým řešením, protože nemusíte vstávat z postele a jít k vypínači, když si večer chcete ještě číst knížku. Navíc vytvoří večer intimní atmosféru. Pokud máte velmi malou ložničku a nezbývá místo na noční stolky po stranách, můžete namísto stolní lampičky použít nástěnnou, případně polici s LED osvětlením.

Noční stolky

Noční stolek může být součástí nábytkové ložnicové sestavy, případně mohou být součástí postele, ale klidně z nich můžete učinit zajímavý a originální prvek ložnice. Noční stolky mohou být zcela odlišné od nábytku či postele.

Sluha na oblečení

Většina lidí nedává obnošené oblečení zpět do skříně, zvlášť pokud ví, že si tytéž kalhoty či svetr budou znovu oblékat. Postavit ho můžete do koutku a pořád to vypadá lépe než oblečení poházené po zemi nebo navěšené na opěradlech židlí.

Stínící technika

Ať už si pořídíte závěsy, rolety nebo žaluzie. Stínící technika je zkrátka nezbytným vybavením ložnice. Ráno vám umožní déle si pospat ve dnech volna a večer zabrání pronikání pouličního světla z lamp. Vytvoří soukromí a částečně podle druhu stínící techniky tlumí zvuky a zabraňují úniku tepla.

Pokojová kytka

Ani v ložnici by neměla chybět pokojová květina a klidně jich může být i více. Nejenže zelená barva uklidňuje, kus přírody působí jako balzám na duši, ale kytky zvlčí a vyčistí ovzduší. Vhodné jsou palmy, ibišek, dracéna, fíkus, asparágus. Vyhněte se kvetoucím a výrazně vonícím květinám.

____________________________________________

Rolety a žaluzie – pro vnitřní i venkovní použití s prodlouženou zárukou až 5 let.