Před sebou už jen pár dnů a na stole zavoní řízky, bramborový salát, rozezní se rolničky a budeme rozbalovat dárečky. Jestlipak jste byli letos hodní? Jste zvědaví, co dostanete? A ještě lépe, těšíte se, až vaše dárečky odbalí ostatní a budou jásat? Cože? Vy ještě nemáte koupeny dárky? Tak hurá na nákupy.

Pokud nevíte, co koupit, pak vsaďte na drogérii a parfumérii. Proč zrovna tento sortiment? Protože kosmetika vždy potěší a neurazí. Jen musíte vybrat tu správnou. Dát manželce, která má třicet let, krém pro padesátnice by nebyl asi správný tah. Pokud si nejste jistí, zaměřte se na vlasovou kosmetiku. Tak určitě nic nepokazíte.

Vlasová kosmetika patří k dárkům, které vždy vykouzlí úsměv na rtech, ale je nutné dbát na odpovídající péči a kvalitu výrobku. Odpovídající péčí myslíme to, zda jde o pánský/dámský výrobek a také to, zda jde o univerzální výrobek pro každodenní použití nebo přípravek na mastné, suché, lámavé vlasy. Stačí jen číst a nemůže se stát, že koupíte špatně.

více v článku...

Jaký šampón tedy vybrat?

Barví si vaše přítelkyně často a pravidelně vlasy? Pak určitě ocení přípravek pro barvené a namáhané vlasy. Stěžuje si, že má lupy, padají ji vlasy? Nebo dokonce objevila první šediny? Zapátrejte v paměti a uvidíte, že nejde o nic složitého. Takto můžete vybrat vlasové přípravky celé rodině.

Speciální péče

Mimo šampónů a kondicionérů, které bývají většinou v jedné značce a ruku v ruce se doplňují, existují i různá séra a vitamíny na vlasy. Opět se zaměřte na to, zda jde pouze o výživu pro každý typ vlasů nebo přípravek řešící konkrétní problém.

Vlasová kosmetika nejen pro ženy

Nejen ženy si umývají a pečují o své kadeře. Vlasovou kosmetikou lze obdarovat a potěšit i muže. Ať už se jedná o bratra, syna, strejdu, tatínka. Platí totéž, co jsme uvedli výše. Muži poměrně často od určitého věku trápí padání vlasů. Pokud víte, že někdo z vašich blízkých tímto problémem trpí, pak kupte sadu proti padání vlasů. Vlasovou kosmetikou rozhodně nic nepokazíte.