Potřebujete pár výkonných a spolehlivých serverů, ale stresuje vás omezený firemní rozpočet? Nemusíte utrácet za nový hardware. Dejte šanci repasované výpočetní technice – ušetříte desítky tisíc a dostanete mnohem více, než čekáte.

Výrobci výpočetní techniky kladou důraz na zvyšování procesorového výkonu, který však většina běžných uživatelů nevyužije. Naopak jsou často zklamáni horší kvalitou zpracování. Životnost nejlevnějších modelů obvykle končí bezprostředně po uplynutí dvouleté záruky. Jenomže servery z kategorie business jsou zbytečně drahé. Zlatou střední cestu představuje sortiment repasovaných serverů – nabízí dostačující výkon a nesrovnatelně vyšší kvalitu zpracování a použitých materiálů než nový „low end“.

více v článku...

Jak se ze serveru stane repasovaný?

Repasované servery obvykle pochází z větších firem (pojišťovny, banky…), které hardware pravidelně obměňují, ačkoliv je stále v dobré kondici. Jedná se o výpočetní techniku vyšších tříd, pro niž je typická dlouhá životnost a spolehlivost.

Takto vyřazené servery vykupují specializované firmy, které je důkladně testují, čistí a mění vadné komponenty za plně funkční. Po zásahu technika je server v perfektním stavu, o čemž svědčí i procento reklamací – podle statistik jsou spolehlivější než novější modely.

Pozor: Servery z PC bazaru představují úplně jinou kategorii. Jsou použité a zpravidla nekontrolované. Jejich spolehlivost je podstatně horší.

Jako když kupujete ojetý vůz

Sortiment repasovaných serverů lze přirovnat k ojetým automobilům. Nároční zákazníci s omezeným rozpočtem raději sáhnou po starším prémiovém voze s původní cenou přes milion korun než po novém autě střední třídy s cenovkou do půl milionu. Ačkoliv jde o několik let starý automobil, z hlediska spolehlivosti a vybavení je na tom nesrovnatelně lépe než nový model nižší třídy.

Stejné je to i s repasovanou výpočetní technikou. Manažerské servery HP ProLiant, Dell PowerEdge, IBM System či Fujitsu Primenergy jsou lepší volbou než nové „no name“ servery mrzké kvality.