Co myslíte, pánové, že se ženám nejvíce u mužů líbí? Hladce oholená tvář, strniště, bradka, knír, plnovous? Jestli myslíte, že dávají přednost hladce oholené tváři, pak se mýlíte.

Z průzkumu vyplynulo, že nejvíce sexy se ženám zdá strniště, za ním pak oholená tvář, kratší plnovous, teprve pak bradka a úplně nakonec dlouhý plnovous. Ovšem i to strniště či kratší plnovous má svá pravidla. Rozhodně nejde o to se týden či dva neholit. Chcete-li být IN, přečtěte si, jak na to.

více v článku...

Oholená tvář

Neškrábe, vypadá vždy upraveně, ale zaujímá až druhé místo v oblíbenosti. I tak udržet si oholenou tvář není žádná legrace. Vyžaduje to skutečně pravidelnou péči a následné ošetření pokožky, aby se nezanítila a nevznikaly „beďary“. Nemít vousy, ale vyrážky asi nebude to pravé ořechové.

Jemné strniště

Jestli se něco dámám opravdu líbí, pak je to strniště dlouhé přibližně tři milimetry. O strniště je potřeba se pečlivě starat za pomocí zastřihovače, protože v opačném případě to nebude pěstěné strniště, ale neřízený chaos, a to už sexy není. Pečovat by měl muž zároveň o svůj krk i kotlety…pokud strniště, tak upravené.

Bradka

Bradka je momentálně docela v kurzu a nosí ji i Johny Depp, kterého ženy zbožňují. Ale i tak není vhodná pro každého a rozhodně není zárukou úspěchu. I bradka stejně jako ostatní typy úpravy vousů si vyžaduje své…zarostlý krk určitě nikomu na přitažlivosti nepřidá. Aby bradka vynikla a neztratili jste body, zapomeňte na chlupatý krk. I zde se vyplatí investice do kvalitního zastřihovače a podívat se, jak o takovou bradku pečovat – případně chodit pravidelně do pánského kadeřnictví, kde se věnují i péči o vousy, správnému tvaru a délce.

Kratší plnovous

Ten momentálně také hodně frčí a vídat ho můžete celkem často. Vousy jsou zkrátka něco, jako osobní značka každého chlapa. U kratšího plnovousu platí, že kotlety musí být čisté a zarovnané. Máte-li kulatý obličej, pak vousy zkraťte co nejvíc. Udržet správný tvar, délku a veškerá pravidla související s délkou plnovousu vyžadují znalosti. V opačném případě budete vypadat ledabyle, neupraveně a nedbale. Plnovous ano, ale zarostlý krk rozhodně NE.

Knírek

S knírkem je to krapet složitější. Každý chlap připomíná tak trochu sňatkového podvodníka, ale v kombinaci s plnovousem je to jiné kafe. Samotné knírky moc nefrčí, ale najdou se tací, co na něj dopustit nedají. Pokud si jej nehodláte natáčet, proč ne, ale i tak dbejte o jeho pravidelnou úpravu.

Dlouhý plnovous

Ten se líbí jen málokomu a popravdě jen málokdo se umí také o něj starat. Pokud vám se však dlouhý plnovous líbí, směle do toho. Opět stačí dodržovat pravidla úpravy, abyste nevypadal, že jste zrovna vyběhl z pralesa. Prvním pravidlem je opět krk. Ani u dlouhého plnovousu neznamená, že si chlupy mohou dělat, co jim zachce. Druhým pravidlem je úprava tváře – i dlouhý plnovous musí mít nějaký tvar a musíme mu určit směr. Pokud rostou vousy odevšad, je to špatně. Třetím pravidlem je knírek, bez kterého plnovous není plnovousem. Budete-li se o dlouhý plnovous pečlivě starat, mohl by vám jej i císař František tiše závidět.