Ceny energií narůstají vysokým tempem, pokud nechcete neustále připlácet za spotřebu plynu, elektřiny a vody, tak se naučte bydlet levně a ekologicky. Nejvíce vám k tomu pomůže stavba nízkoenergetického domu. Podívejte se na další výhody takového bydlení.

Co si přejeme

Každý z nás by si určitě přál bydlet ve vlastním a bydlet za co nejnižší náklady. I když vám to zpočátku může znít jako sci-fi, rozhodně to není nemožné. Rodinný dům na klíč můžete mít postavený již za několik měsíců a nízkoenergetickou dřevostavbou můžete výrazně ušetřit také za energie.

Výhody nízkoenergetického domu

Nízkoenergetický dům není jen příjemným a pohodlným bydlením, ale překvapí vás také nenáročný provoz domu, ekologické bydlení a zmíněná úspora za energie. Velkou výhodou takového domu je chytrý systém zateplení, dostatečná izolace a stavební konstrukce navržená tak, aby byly splněny i ty nejnáročnější technické a energetické požadavky.

Kolik a jak ušetříte

Bydlením v nízkoenergetickém bungalovu ušetříte až polovinu nákladů oproti běžnému domu. Vytápění v těchto domech je vyřešeno systémem rekuperace, což je řízená výměna  vzduchu. Výhodou tohoto vytápění je také udržování optimální vlhkosti v domě. Nízkoenergetické domy jsou tak vhodné i pro alergiky.

Jaký dům vybrat

Vybrat můžete z několika typů rodinných domů na klíč. Některé se liší použití materiálu, kdy k oblíbeným patří dřevostavby, protože dřevo je ekologickým a recyklovatelným materiálem. U zděných domů je pak vhodné použít materiál, který kumuluje teplo. Bungalov je ideální dům pro mladou rodinu s dětmi, pro starší pár nebo hendikepované osoby, protože dokáže nabídnout pohodlné a příjemné bezbariérové bydlení.

Rychlost stavby

Výhodou montovaných domů a rodinných domů na klíč je rychlost stavby a také minimální starosti se stavbou. Na vás je pouze výběr domu, který bude splněním vašeho snu, a poté už jen potřebné vyřízení stavební dokumentace a vyřízení hypotéky, popřípadě platby domu z vašich úspor. Do pár měsíců se pak můžete stěhovat.

Investice, co se vyplatí

Pokud se vám zdají nízkoenergetické domy na klíč příliš nákladné, tak si zkuste spočítat, kolik byste investovali do nájmu. A nyní zvažte, není-li výhodnější tutéž částku investovat do splátek hypotéky a tím pádem „do svého“. Současně se zamyslete nad tím, jak dlouho byste spravovali koupený starší dům a kolik byste do něj museli vložit financí, času a energie. Zároveň si připomeňte výraznou úsporu za energie a zjistíte, že nízkoenergetický dům na klíč se opravdu vyplatí.

Nečekejte na to, abyste si splnili svůj sen. Začněte pro to dělat něco ihned. Vyberte si ideální dům, který odpovídá vašim požadavkům a přáním a bydlete levně a ekologicky.