Chcete změnit způsob svého života a udělat vstřícný krok v přírodě? Zamyslete se nad tím, co všechno děláte tak nějak automaticky a co ze svých zvyklostí byste chtěli změnit. Jistě budete překvapeni, jak snadné je žít více v souladu s přírodou.

Neutrácejte navíc za zbytečnosti

Zamyslete se nad tím, jak moc utratíte za zbytečnosti. Ať už jedná o noviny, na které předplatné, ale posledních pár čísel jste ještě ani neotevřeli, nebo třeba zbytečné módní kousky, které nikdy nevynosíte.  Změňte pár drobností a zjistěte, kolik máte najednou času a peněz navíc.

Pěstujte nebo nakupujte regionální potraviny

Napadlo vás někdy, že nemusíte nakupovat potraviny, které nejsou u nás vypěstované? Zkuste se zamyslet nad tím, jak tělo reaguje na regionální potraviny a to, co si sami vypěstujete na zahradě, nebo koupíme od místního zemědělce. Nepsaným pravidlem je, že tělo funguje mnohem lépe, pokud dostane právě ty potraviny, které jsou pro něj přirozené, tedy ty, které jsou vypěstovány u nás.

Topte chytře

Ať už topíte dřevěnými briketami nebo peletami, tak nemusíte topit pořád. Brikety dokážou vyhřát vaše bydlení za noc a ráno již nemusíte do kotle ani do krbu přikládat. V místnostech, kde spíte, můžete topit minimálně a v létě nepřitápějte ani večer, raději se oblečte. Brikety pak můžete mimo topnou sezónu využít i při grilování.

Sázejte stromy

I když se říká, že každý muž by měl vysadit strom, postavit dům a zplodit syna, tak prvního úkolu se nemusí bát ani ženy. Najděte si vhodné místo ve svém okolí a vysaďte strom. Čím více stromů vysadíte tím lépe. Nebojte se podílet na obnově přírodního dědictví.

Nepotřebujete tolik věcí a místa

Zamyslete se nad tím, jak velký dům opravdu potřebujete. Nemůžete dům postavit raději na patra, abyste zabrali co nejméně prostoru, kde je teď pole, les nebo louka? Zajímejte se o to, jak bydlet ekologicky, nízkoenergeticky a mít prostor, který opravdu využijete.

Investujte do bydlení

Nejen pro ekologii, ale také pro úsporu vašich peněz je dobré investovat do vašeho stávajícího bydlení. Nevyhýbejte se izolaci stěn, opravě oken, tak aby vám neunikalo teplo a aby když topíte, ať už dřevem nebo dřevěnými briketami, byla tato energie spotřebována.

Ekologickým bydlením i životem pomáháte nejen sobě, ale i svým potomkům. Naučte se využít přírodní zdroje, získat z nich maximum a být k přírodě ohleduplní a navrátit jí to, co si z ní berete.