Přáním každého člověka je, aby jeho domov působil útulně a přívětivě. Ovšem existují věci, které tento příznivý dojem mohou pokazit, přestože jste úklidem trávili celé hodiny. Vy to jako nepořádek nevnímáte, ale žádné návštěvě to neunikne pozornosti. Kterých věcí si všimne každá návštěva? Pokud vás to zajímá, pak pokračujte ve čtení.

více v článku...

Předsíň – věšák a botník

Zaplnit věšák na kabáty není složité, pokud nemáte zrovna jen jednu bundu, kterou nosíte do jejího absolutního zničení. Plný věšák je bohužel první věc, které si každý příchozí všimne. Mějte tedy na věšáku v předsíni pouze jen to nejnutnější, zbývající bundy a kabáty uložte do skříně.

Stejně tak působí i poházená obuv nebo botník bez dvířek, který puká ve švech. Hromadu obuvi nejde zkrátka přehlédnout. Buď to naznačuje, že máte malý botník nebo naopak vlastníte příliš hodně obuvi a nejste schopni i rozumně uskladnit.

Přecpané police

Plná knihovna působí sice dobře, protože to vypovídá o tom, že obyvatelé bytu hodně čtou, tudíž budou sečtělí. Pokud máte však knihy nebo jiné věci v policích nacpané, neuspořádané a ledabyle, pak je to spíš jako pěst na oko. Mít polici neznamená, že do ní mohou nacpat vše, jak se mi zachce. Nebo vlastně mohu, ale za cenu toho, že to působí neesteticky a nepořádně.

Kuchyňská linka

Mít v kuchyni čisto je z hygienického hlediska základ. Říká se, že dobrá hospodyňka se pozná podle toho, že má čistý sporák. To však není jediné, kde oko každého hosta spočine. Důležitá je organizace věcí na otevřených poličkách a přímo na kuchyňské lince. Co nepoužíváte dnes a denně, by tam nemělo být. Třeba poházené účtenky, umatlané kořenky, kafemlýnek, mixér, vařečky, pohozená utěrka, hrníček od kafe, pohozená kabelka apod. Však sami nejlépe znáte své neřesti.  Ke kuchyni patří ještě i odpadkový koš – dejte si pozor, aby nebyl cítit a hlavně nebyl přeplněný.

Poházená kosmetika v koupelně

Prach z polic jste sice utřeli, ale pokud se na policích válí vše, nevypadá to pěkně. Zbavte se prošlých krémů, líčidel a jiných kosmetických produktů, které již nepoužíváte. Uvidíte, jak koupelna prokoukne jen díky tomu, že úhledně uspořádáte police a vyhodíte pár věcí. Nechte na policích pouze to, co používáte.

Postel

Do ložnice většinou ostatní lidé nevstupují, ale pokud by se náhodou stalo, že tam jejich oko dohlédne, pak se postarejte o to, abyste měli vždy ustlanou postel. Neustlaná postel způsobí, že si člověk pomyslí – tady je nepořádek. Prostě to tak je.