Mnoho maminek naříká, že mají během mateřské ponorkovou nemoc. Zkrátka, že jim pobyt s dítětem doma leze na nervy. Potřebovaly by nějakou změnu, odpočinek, relaxaci. Bylo by moc fajn, kdyby sem tam mohly pohlídat dítko babičky, tety, kamarádky, manžel. Utrhnout si chvíli pro sebe je k nezaplacení.

Nicméně mateřská se dá i využít k rozvíjení své osobnosti. Zápřah to sice je, ale vyplatí se to. Existuje mnoho věcí, které maminka během mateřské může dělat, aby po jejím skončení měla mnohem větší šance na kariérní uplatnění a nezakrněla, ale naopak se dál rozvíjela. Které to jsou? To vám prozradíme v následujících řádcích.

více v článku...

Cvičení

Cvičení prospívá zdraví, postavě a zahání deprese, kterými mnohé znuděné maminky trpí. Cvičit můžete s dítětem doma, případně někam docházet, kde se potkáte s dalšími maminkami a jejich ratolestmi. Také není na škodu zajít si pořádně zacvičit sem tam sama. Být v dobré kondici se určitě vyplatí.

Cizí jazyk

Pokud máte dítko už krapet větší, můžete společně sledovat pohádky v cizím jazyce a učit se společně nová slovíčka. Až pak budete mít chvilinku, když bude dítko spát, pusťte si online angličtinu zdarma. Nemusíte zrovna excelovat, ale umět solidní základ se vyplatí. Lépe se pak hledá práce nebo cestuje do zahraničí.

Vzdělání

Klidně si během mateřské můžete dodělat vzdělání. Ať už v rámci svého oboru nebo něco zcela nového, co vás baví. Existují školy, kde nemusíte sedět pravidelně. Učit se můžete online a jednou za čas přijít osobně na zkoušku. Případně nemusí jít nutně o školu, stačí kurz ukončený platným certifikátem.

Čtěte

Možná to vypadá, že vám to k ničemu nebude, ale opak je pravdou. Čtěte ne romány, ale knihy, které vám něco dají. Které se zabývají otázkami z vašeho oboru nebo takového, který vás zajímá. Román si klidně přečtěte také, večer před spaním.

Pracujte

Ne všechny maminky se do toho vrhnou, ale ty které během mateřské pracují, uvádí, že jim to velmi pomáhá. Jednak se cítí více sebevědomě, a pak si užijí každý volný čas s dítětem. Samozřejmě nemáme na mysli zařezávat 8 hodin denně. Stačí vypomáhat v kanceláři na pár hodin týdně nebo si najít práci z domu. K tomu opět pomohou kurzy a dodělání si vzdělání. Dnes roste poptávka po pomocné administrativě vykonávané z domova, komunikaci se zákazníky, poradenské služby realitních společností, redakční práce apod.