K Vánocům se váže i výzdoba. K modernější a velmi zajímavé variantě zdobení patří vánoční světýlka, která zdobí jak exteriér, tak interiér. Přitom nejde ani o nijak finančně nákladnou záležitost a využít se dá i mimo vánoční dny.

Sehnat se dají v obchodech s nábytkem, ale i na internetu. Praktičtějším řešením jsou LED světélka, kde stačí pouze baterie. Lépe se s nimi pracuje při výrobě různých dekorací, ať už pro byt či zahradu. Vybírat je možné z různých barevných variant od bílé, žluté, modré, fialové, červené či zelené. Co vše lze z kablíku posetého drobnými žárovečkami vytvořit? To vám prozradíme již o pár řádků níže.

více v článku...

Svítící láhev od vína

Zůstala vám po návštěvě prázdná láhev od vína? Pak ji určitě nevyzujte. Stačí ji umýt, strhnout nálepku a nechat tak, případně dle fantazie ještě ozdobit. Do láhve napěchujte kablík se světýlky a už stačí jen zapnout. Svítící láhev můžete postavit na poličku nebo okenní parapet. Klidně takových láhví můžete udělat více a postavit je vedle sebe. Vznikne minimalistická, ale velmi zajímavá dekorace.

Kulaté akvárium

Kulaté skleněné akvárium používají lidé hodně jako dekorativní prvek, do něhož umístí písek, kamínky, sukulenty a cokoliv dalšího. Stejně tak do skleněného akvária můžete vložit kablík se světýlky.

Svítící větev

Přineste si z procházky domů jakoukoliv větev. Můžete ji sprejem nastříkat stříbrnou, zlatou či bílou barvou, omotat kablíkem a rozsvítit. Větev lze zapíchnout do velkého květináče, vložit do vázy nebo připevnit na stěnu.

Svítící polička

Světýlka můžete libovolně cik cak položit na poličku, před ně umístit fotorámečky, květináče a jinou dekoraci. Polička i s dekoracemi se večer krásně rozzáří.

Svítící čelo postele

Intimní osvětlení vytvoříte úplně snadno tak, že kablík připevníte na čelo postele. Můžete jej ozdobit nebo umístit tak, aby nebyl vidět. Večer vám osvítí čelo postele a vytvoříte tak intimní osvětlení.

Světélkující věnec

V žádné domácnosti nechybí na Vánoce věneček. Ať už visí na dveřích, v okně nebo leží na stole. Omotejte kablík kolem věnce a vytvoříte tak svítící dekorativní věneček. To určitě uvítáte hlavně tam, kde jsou v domácnosti děti a svíčka by představovala pro ně nebezpečí.