Každý se na první randě těší, je plný očekávání, ale také nervozity. Protože právě první rande ukáže, zda bude ještě i nějaké další. Proto je nutné snažit se zaujmout hned ze startu. Je-li vašim přáním dostat se na druhou metu, pak se snažte dodržovat některé zásady a vyhněte se chybám, které by mohly způsobit, že s danou osobou již žádné příště nebude.

více v článku...

Pozor na alkohol

Pravdou je, že od nervozity mnohdy pomůže doušek něčeho ostřejšího, ale raději se snažte potencionálního partnera/partnerku oslnit vtipem, nikoliv alkoholem. Pokud jste opravdu hodně nervózní je lépe to přiznat, než si kuráž posilňovat alkoholem.

Neprobírejte své ex

Vaše nová známost nepotřebuje vědět, zda vaše ex přítelkyně měla ráda růžovou, uměla bezvadný guláš nebo to byla totální husa. Rozhovory o ex partnerech nemají rády ani ženy, ani muži. Zkrátka tomuto tématu se vyhněte.

Netlačte na pilu

Postupujte pomalu a nebuďte hr…Určitě nerozebírejte na prvním rande, jak si představujete manželství, svatební cestu, počet dětí a jejich jména, zařízený byt. Vypadalo by to, že tlačíte na pilu a také to, že nemáte fantazii vymyslet normální téma. ¨

Nesvěřujte se

Pozor si rovněž dejte na přílišné svěřování se soukromých informací. Někoho, kdo vás vidí prvně, asi moc nezajímá, že vaše matka má z prvního manželství dvě děti, vy jste až z manželství třetího a táta utekl do zahraničí. Prostě hovořte o běžných tématech, jako jsou koníčky, oblíbené jídlo, sport. Vaše osobní problémy a svěřování se dojem neudělá.

Telefon odložte

Mít položený telefon na stole je vrchol nezdvořilosti. Mějte jej schovaný a pokud možno vypnuté tóny. Teď se máte věnovat osobě, se kterou máte schůzku, ne přátelům na sociálních sítích nebo domlouváním si víkendu s kamarády.

Nemluvte pouze o sobě

Hovořit o sobě, svých zálibách, práci je důležité, ale oba byste měli mít stejný prostor. Komunikace by měla být vyvážená. A nechte si něco i na příště, neprozrazujte na sebe hned vše.