Pokud na našem vztahu neustále nepracujeme, můžeme se snadno dostat do slepé uličky. Vztah je často o tvrdé práci. Když se láska ze strany jednoho partnera vypaří, není to vždy lehké a jen těžko se dokážeme rozloučit s člověkem, na kterého jsme si zvykli a kterého milujeme. Dnes se nebudeme však bavit o tom, jak si vztah udržet a co vše pro něj dělat, ale jak poznat první signály, že láska vaší partnerky slábne nebo je už docela pryč.

více v článku...

Nezajímá se, jak trávíte volný čas

Dřív se vás možná vaše partnerka ptala každou minutu, co děláte. Může to být i docela otravné, tak vám vyhovuje, že už se neptá. Občas se může stát, že se nezeptá, protože vám důvěřuje, zná už váš denní program apod. Pokud se však přestala zcela zajímat, může to být první signál, že už ji to vlastně nezajímá. Existuje jeden takový citát, který ženy zbožňují a hovoří za vše:

Vyčítáš mi, že ti stále něco vyčítám, že tě kritizuji, že s tebou nesouhlasím. Až zjistíš, že jsem ti přestala vyčítat a že s tebou ve všem souhlasím, věz, že mi na tobě přestalo záležet. Jsem totiž zcela zdvořilá k těm, kdo jsou mi lhostejní. Ale s těmi, které mám ráda, na nichž mi opravdu záleží, se peru a hádám, protože pro ně hledám to nejlepší.

Přestala žárlit

Lidé bývají alespoň trošku žárliví. Pravdou je, že většinou žárlí lidé, kteří si nejsou jisti sami sebou – svou osobností. Mají zkrátka nižší sebevědomí. Na počátku vztahu je vždy žárlení krapet větší, protože partnerka neví, zda vám může důvěřovat. Pozor si však dávejte na náhlé změny. Pokud ještě nedávno žárlila, kontrolovala a vyváděla, ale nyní ji nezajímá, že flirtujete, pak zaměřila pozornost asi jiným směrem nebo ji docela došla trpělivost a její láska se vytrácí.

Na zprávy vám odpovídá zřídkakdy

Pravdou je, že může být pracovně zaneprázdněná, ale miluje-li vás, udělá si chvilku a odpoví, jakmile bude moci. Další podezření můžete pojmout i z toho, jak odpovídá. Zda jsou její zprávy či telefonáty chladné a neosobní nebo je opravdu v práci časově vytížená – pak by vám to vynahradila ve volnu. Pokud tak neučiní, vede to k úvaze, zda ji ještě stojíte za její volný čas.

Neuvažuje o společné budoucnosti

To je asi nejdůležitější varovný signál. Žena, která miluje partnera, s ním chce trávit nejen volný čas, ale i plánovat budoucnost. Pokud nejste na seznamu jejich plánů, když hovoří o budoucnosti, pak je to špatně.