Snad neexistuje člověk, který se nemusel alespoň jednou v životě stěhovat. A pokud jste majiteli bytu, nečeká vás jenom stěhování, které není tou nejoblíbenější životní etapou, ale „těšit“ se můžete i na starosti a povinnosti spojené s prodejem bytu. Jak se s nimi vypořádat co nejsnáze? V první řadě si sežeňte dobrou realitní kancelář, která si vezme na starosti řešení téměř všech starostí a povinností s prodejem bytu spojených.

více v článku...

Kde a jak hledat

V dnešní době, což nikoho nepřekvapí, lze veškeré informace sehnat na internetu. A nejinak můžete postupovat i při hledání vhodné realitní kanceláře. Vyhledat můžete veškeré informace o poskytovaných službách, i o referencích klientů společnosti. Pro relevantnější výsledky do vyhledávání zadejte i přímo lokalitu, v jaké nemovitost prodáváte, protože třeba realitní kanceláře v Praze se budou lépe orientovat na trhu s nemovitostmi v dané lokalitě, budou vám moci lépe poradit ohledně stanovení ceny reality apod. Ať tedy pocházíte odkudkoliv, je lepší si najít partnera znalého konkrétní lokality.

Druhým aspektem vašeho výběru by měl být rozsah a komplexnost poskytovaných služeb, pokud dané společnost dokáže nabídnout vše od odhadu ceny nemovitosti až po možnost výkupu bytu. Správná realitní kanceláře vám dokáže zajistit víc než jen prodej bytu.

Co nepodcenit

Pokud jste si již vybrali ideálního partnera pro prodej vaší reality, ověřili jste si reference dosavadních klientů, seznámili jste se s veškerými službami, které nabízí a byli jste se i osobně informovat v sídle společnosti, můžete přistoupit k přípravám. Důležité je, abyste využili veškerých služeb, které můžete, protože i takové kroky, jako je třeba formulace inzerátu, či příprava nemovitosti k focení a před osobními prohlídkami, se mohou zdát lehké a snadno realizovatelné i pro laika. Opak ale je pravdou. Pokud již máte k ruce odborníky, využijte jejich služeb v co největší míře. Ne nadarmo je nabízejí, a přestože některým fázím prodeje nemusíte přikládat velkou důležitost, ve skutečnosti mohou mít velký podíl na úspěšném a rychlém prodeji. Žádný krok v cestě k prodeji bytu neberte na lehkou váhu a raději si nechejte poradit od odborníků ve všech aspektech procesu prodeje nemovitosti.