Bodláky nikdo moc nemusí a ani není divu, mají rozsáhlé kořeny a neskutečně píchají. Nicméně některé věci se musí přehodnotit a tak je třeba i v tomto případě udělat malou výjimku. Bodlák, který nese název ostropestřec je totiž skutečný poklad, protože nám pomáhá regenerovat jaterní tkáně. Hlavně je to v případě, kdy nás potkal nějaký infekční zánět, žloutenka, mononukleóza a podobné nemoci. Dokonce pomáhá i při otravě houbami, ale lepší je se takovému experimentu vyhnout a spoléhat jen na houby, které jsou jedlé. Lidé oslabení chemoterapií jsou rádi za jeho účinky, jelikož jim pomáhá se vzpamatovat z takového šoku, kterým tělo prošlo. Jak je vidět, tak tento druh bodláku jsme ochotni tolerovat.

Není nutností ho pěstovat

I když je takový přeborník a pomáhá z těla dostat veškeré chemické příměsi, které my ochotně pojídáme, a usazují se na játrech, tak není nutností si ho vysazovat na záhonu. Je daleko jednodušší si ho zakoupit a pokud možno ideální bude ostropestřec mariánský drcený https://www.nakliceno.cz/zelene-potraviny/ostropestrec-mariansky–drceny-plod-500g/. Ten je vlastně ihned použitelný na přípravu čaje. To že zrovna nemáme žádné příznaky, to neznamená, že ho máme ignorovat. Prevence je totiž velmi dobrá a zrovna v tomto případě i nutná. 

Proč pít čaj z ostropestřce:

  • Pomáhá játrům zbavit se chemických látek.
  • Regeneruje jaterní tkáň.
  • Pomáhá čistit játra.
  • Poradí si i se žlučovými kameny.
  • Zlepší se krevní oběh, což je důsledek detoxikace a regenerace organismu.
  • Ač se to nezdá, tak umí časem vrátit zpět ztracenou hormonální rovnováhu.

Příprava je velmi jednoduchá. Postačí si dát jednu čajovou lžičku rozdrcených semen do malého rendlíčku a zalít 250 ml vroucí vody. Semena velmi krátce, snad jen 1 minutku povaříme a poté necháme 10 minut louhovat. Pozor, musíme pod pokličkou. Scedíme a můžeme popíjet jednou denně ráno nalačno. Tímto skvělým nápojem pomůžeme hodně svému tělu a budeme se časem cítit mnohem lépe.