Už dávno nežijeme v době, kdy se výroba plastů omezovala pouze na několik desek a tyčí. Výrobní procesy a postupy od té doby hodně postoupily, takže dnes můžeme vybírat z plastových výrobků disponujících dekorativní úpravou. Ano, plast je hojně používaný jako imitace dražších materiálů a nutno podotknout, že je mnohdy k nerozeznání od originálu. 

více v článku...

Z čeho jsou dekorativní plastové desky vyrobeny?

Výroba plastů a konkrétně dekorativních plastových desek je realizována z PVC-U. Pod těmito písmeny se skrývá polyvinylchlorid. Mezi jejich hlavní vlastnosti patří vysoká tvrdost a tuhost. Vysoká odolnost proti některým chemikáliím ještě rozšiřuje spektrum použití PVC. Hojně se dnes využívá ve stavebnictví nebo v modelářství.

Proč zvolit dekorativní úpravu?

Plastové desky s dekorativní úpravou se od obyčejných polotovarů liší nejenom svým vzhledem, ale také některými vlastnostmi. Povrch je kašírovaný akrylovou vrstvou, a speciální film zase zajišťuje vysokou odolnost vůči UV záření. To je zásadní zejména při venkovním použití, kdy plastová deska nevybledne v tak krátké době. Díky dobré obrobitelnosti a možnosti svařování lze desky všelijak upravovat.

Jaké dekory jsou k dispozici?

Plastové tyče bohužel nenabízejí takto širokou paletu dekorů, což je na jednu stranu pochopitelné. Výroba plastových desek je o něco jednodušší, a to se projeví právě v možnosti volby z různých dekorativních provedení. Vybírat tak můžete kupříkladu z motivu dubu, mahagonu, ořechu nebo horské borovice. Tyto desky se tak skvěle hodí k doladění designu jak v interiéru, tak exteriéru. 

Dekorativních plastových desek se vůbec nemusíte obávat. Jsou nezávadné a jejich nádherný vzhled se bude vyjímat všude.