Hodně mužů dostává parfém od své přítelkyně, tudíž dostane takový, jaký voní ji a myslí si, že by mu vyhovoval. Pravda je však taková, že každý člověk je individuální a má jinak citlivý čich. Dostat parfém jako dárek je určitě príma. Nicméně toužíte-li mít minimálně jeden kousek dle svého vlastního výběru, pak nezbývá než vyrazit do parfumerie a koupit si jej. Bez ohledu na to, zda voní někomu jinému a co říká reklama. Vonět musí především vám a musíte se s ním ztotožnit. Správně zvolený parfém doplní vaší osobnost, vynikne vaše charisma a učiní vás specifickým.

Rovněž je dobré vědět, že parfém voní na každém člověku jinak. Může za to pot a jeho složení. V kombinaci s ním každý parfém zareaguje a rozvoní se odlišně. I když nepatrně, ale přece. Jak tedy vybrat ten správný parfém, ať nestojíte u regálu jako tvrdé Y?

více v článku...

Jak vybrat ten pravý?

Pokud budete zkoušet více vůní, které vás zaujmou, zkoušejte je na papírek (tester), který najdete téměř v každé parfumerii někde na poličce u parfémů. Nestříkejte parfém na sebe, dokud si nebudete jistí, že je to ten pravý ořechový. Zkuste přičichnout ke dvěma, maximálně třem vůním a poté ke skleničce s kávou – měla by rovněž být v parfumerii. Jestliže tam není, dejte svému nosu pauzu. Váš čich bude zmatený a vůně nebude vnímat, jak by měl.

Hurá, máte tři favority. Co teď? Vybírejte parfém úměrně svému věku. Pro starší muže jsou vhodné těžší orientální a kořeněné vůně. Pro mladší muže zase parfémy lehčí, svěží. Totéž platí o ročním období. Nemáte-li vybrány více než 4 favority, můžete je vyzkoušet na kůži, kde se teprve ukáže, jak bude parfém vonět na vás.

Nechte parfém rozvinout se…

Parfém nanesený na pokožku nechte minimálně 15 minut působit. Běžte na kafe nebo do jiného obchodu a poté se vraťte. Během této pauzy se uvolní (rozvinou) veškeré podtóny v parfému. Teprve pak opět přičichněte a vyberte vítěze.