Večírek s kamarády, narozeninová oslava, podniková párty – to vše znamená, že poteče i větší množství alkoholu. Zatímco večírek je fajn, rána bývají těžká a společník všech oslav „kocovina“ na sebe nenechá čekat. Jak poznáte, že se KOCOVINA dostavila?

Pocit na zvracení (a někdy to není jen pocit), bolest hlavy, dojem, že kolotoč, na kterém sedíte, nechce zastavit, žaludek jako kámen a celkově pocit, že vás právě přejel parní válec. Připomíná vám to něco? Naštěstí však existují nejen způsoby, jak si kocovinu přivodit, ale i jak se ji zbavit. O tuto společnost nemá nikdo zájem. Možná, že se vám z některých našich rad po přečtení zvedne kufr, ale věřte, že jde o osvědčené rady, které opravdu pomohou.

více v článku...

Zmrzlinový banánový koktejl

Banánový koktejl je asi poslední, na co byste v takové situaci dostali chuť. Nicméně mléko na zklidnění žaludku funguje bezvadně. Rozmixujete-li do něj navíc ještě i banány, získáte výtečnou zbraň na boj s kocovinou. Smíchejte mléko, banán nebo dva a kopeček zmrzliny – vzniklý koktejl vypijte. Chladivý koktejl zklidní žaludek a banány mají navíc vynikající vlastnost – dodat tělu energii.

Kokosové mléko

U mléka ještě zůstaneme. To kokosové se řadí k nejzdravějším tekutinám a jde o nejlepší způsob, jak opět hydratovat své tělo. Kokosové mléko (chcete-li) kokosová voda má výbornou exotickou vůni i chuť, což vás dostane do lepší nálady. To je v boji s kocovinou velmi důležité – nemyslíte?

Čokoláda

To už zní nejspíš lépe. Čokoláda je v podstatě všelék. Můžete ji baštit jen tak, případně si ji připravit jako horký nebo studený nápoj – záleží, co je vám milejší. Tedy spíš co je milejší vašemu žaludku. Vysoká dávka cukru obsažená v čokoládě dodá ztracenou energii.

Jídlo na posilnění

Představa, že svůj podrážděný žaludek, který se každou chvíli chystá explodovat, máte zaplnit sendvičem s tuňákem nebo chlebem s medem zní asi hororově. Ale mnoho lidí přísahá, že právě jídlo je to, co pomůže rychle se zbavit kocoviny. Buď vám pomůže vyhodit ze sebe vše, co se žaludku nelíbí nebo vás to naopak nakopne.

Ovocná šťáva

Šťáva z ovoce patří k dalším osvědčeným lékům, proti kocovině. Jednak dodáte tělu opět hydrataci, ale hlavně i ztracené vitamíny a energii. Pokud jde o kyselé ovoce, vyrovná pH hladinu. Ovocná šťáva vás navíc osvěží a zbaví pachuti v ústech. Na mysli máme však čerstvé ovocné šťávy – ne chemickou bryndu v krabici.

Sex

Mnoho lidí se již přesvědčilo, že ranní sex má léčebné schopnosti. Pokud jste schopni nějakého pohybu, zkuste si najít vhodnou polohu a pomilovat se. Možná se kocoviny nezbavíte úplně, ale den se stane příjemnějším 😀