I když technologie velmi pokročila a moderní auta jsou mnohem dokonalejší než starší modely, parkování pod širým nebem nesvědčí žádnému autu. A nejedná se pouze o nepříznivé počasí, ale také o vandaly a zloděje. Pokud však budete mít auto zaparkované v bezpečí své garáže, na jakékoliv starosti můžete zapomenout.

více v článku...

Jakou garáž zvolit?

Řešení parkovacích prostor obvykle souvisí s množstvím financí, které chcete do stavby garáže investovat. Každý typ má svoje výhody i nevýhody, záleží jen na vás, čemu dáte ve výsledku přednost. Garáž, která je zakomponovaná do samotného domu, nabízí pohodlný přechod z domu do vozidla. Také samotné najíždění je mnohem jednodušší a garáž nespolkne příliš mnoho prostoru. Velkou nevýhodou jsou však značné energetické ztráty. Také pro majitele malých domů je toto řešení nepraktické. Pokud by v budoucnu byla potřeba přístavba, garáž zbytečně ukrajuje z plochy, která by mohla být obytná. Mnohem praktičtější se tedy zdá garáž jako přístavek u domu. Snadno se dá propojit s domem a nepřipraví vás o kýžený komfort. Vedle nešlápnete ani se samostatně stojící garáží. To však platí pouze pro ty, kteří disponují větším pozemkem. Garáž totiž výrazně zmenší plochu zahrady. Pokud tak máte pouze menší dvorek, volte raději jiné řešení.

Design

Při stavbě myslete na to, že garáž by svým stylem měla odpovídat architektuře domu. Není to sice nejlevnější záležitost, ale jestliže se budete snažit na stavbě ušetřit, může výsledek působit jako „pěst na oko“. K tomu se váže i výběr garážových vrat. Vybírat můžete z klasických dvoukřídlých, výklopných či sekčních garážových vrat. Nezapomínejte také, že vrata musí nejenom bezvadně plnit svou funkci, ale také skvěle vypadat. Jsou totiž většinou to první, co na garáži uvidíte. Volit tak můžete z dekorů dřeva nebo si třeba dopřát originální digitální potisk na vrata dle vašich preferencí.